להשארת פרטים

הנגשת רכבים לנכים באמצעות תפוח הגה

הנגשת רכבים לנכים באמצעות תפוח הגה

הנגשת כלי רכב לנכים כוללת שימוש במנגנוני עזר שונים שאחד החיוניים והחשובים שבהם הינו תפוח הגה. תפוח הגה נועד לסייע בנהיגה ולהבטיח נהיגה בטוחה, איכותית ונוחה. תפוח הגה המותקן ברכבים המותאמים לנכים, מאפשר שימוש ביד אחת בזמן הנהיגה וסיבוב ההגה בקלות ותוך יצירת שליטה מיטבית ובטיחותית בהגה. תפוח הגה הינו מנגנון פשוט באופן יחסי המשפר באופן משמעותי את יכולת השליטה ונוחות הנהיגה של נהגים בעלי מוגבלויות. על אף שמדובר במנגנון פשוט, הרי שחשוב להקפיד על התקנה מקצועית בידי גורמים מוסמכים, שכן התקנה לא נכונה או לקויה עלולה ליצור סיכונים שונים של איבוד השליטה ברכב.

תפוח הגה לנהיגה בטוחה ונוחה

תפוח הגה המותקן ברכב נכה עובר את הבדיקות המחמירות ביותר מבחינת בטיחות וחייב לקבל אישור של מכון התקנים ולעמוד בתקנים של משרד התחבורה. תפוח הגה מותקן באופן קבוע על גבי ההגה ומספק לנהג נכה אפשרות לסובב את ההגה ולשלוט בו באופן מלא. תפוח ההגה נועד לאפשר לאגם בעל מוגבלות בתנועה לנהוג ברכב וזאת תוך שמירה על בטיחות ולאחר ווידוא כי אביזר העזר לא יזוז במהלך הנסיעה. התקנת תפוח הגה מתבצעת בהתאמה למגבלות ידיו של הנהג ולאחר אבחון ובחינה לגבי השימוש הנוח ביותר באביזר עבור הנהג באופן ספציפי. תפוח ההגה מותקן בהתאם לסוג ומבנה ההגה ונועד לספק פונקציונליות לנהיגה נוחה ובטוחה. תפוח הגה יכול להיות קבוע או נשלף, כאשר תפוח הגה נשלף מתאים לרכבים בהם נוהגים אנשים נוספים מלבד הנהג בעל המוגבלות. טרם ההתקנה, תפוח הגה עובר בדיקות שנועדו ליצור התאמה אידאלית לצרכי הנהג ולאפשר נהיגה בנוחות ובטיחות מקסימלית. 

 

אבזור והתאמת רכבים לנכים מידי מומחים

הידרופיקס הינה חברה מובילה בתחום אבזור והתאמת רכבים לנכים. החברה פועלת החל משנת 1976 והינה חלוצה בתחומה בארץ. אנו מתמחים בהתאמה אישית של כל סוגי הרכבים לנהיגה והסעת נכים וזאת באמצעות אביזרי עזר שונים וייחודיים בהם: תפוח הגה, מערכות נהיגה אלקטרוניות, מושבים מיוחדים מעלון לנכים ועוד. אנו רואים בעבודתנו שליחות ושמים דגש רב על אמינות, אחריות, מקצועיות, הקשבה ויחס אישי ואדיב לכל לקוח.

 

מעוניינים בקבלת יעוץ חינם?
מלאו את פרטיכם ונחזור אלכם בהקדם האפשרי