להשארת פרטים

לאילו צרכים צריך רמפה לרכב

לאילו צרכים צריך רמפה לרכב | הידרופיקסהמילה רמפה מציינת לפעמים מן משטח של קבע להעמסת מטענים. אך כאשר אנו מדברים על רמפה לרכב אנו מתכוונים לדבר מה שונה לחלוטין. אנו מתכוונים לתאר בזאת משטח שמאפשר תנועה של אנשים או משאות בין משטחים שונים שאחד מהם הינו רכב. זהו אמצעי לגישור שיכול לאפשר מעבר קל ובטוח גם כאשר יש הבדלי גבהים וגם כאשר יש מרווח רחב למדי. הידרופיקס מביאה אליכם מגוון רחב של רמפות ופתרונות נוספים, לרבות מעלונים וציוד ייעודי לרכבי נכים. 

רמפה לרכב לסחורות ולכיסאות גלגלים

שתי המטרות המרכזיות שבגינן עולה הצורך ברמפה הן מעבר של נכים והעברת סחורות. כאשר ישנו רכב נכים ורוצים לאפשר כניסה ויציאה נוחה לכיסא הגלגלים, רמפה לרכב מהווה פתרון נוח, זמין ויעיל. רמפה יכולה לאפשר גם העמסה של סחורות ברכב מסחרי, העלאה והורדה של עגלות עמוסות ישירות אל הרכב או ממנו. 

פתרונות מתקפלים ובטוחים

רמפות לרכב חייבות להיות עשויות חומרים קשים ועמידים. מלבד זאת, אלה חייבים להיות פתרונות מתקפלים, נוחים לשימוש וגם בטוחים. אין כל תועלת ברמפה שיהיה קשה לפתוח אותה ברגע שבו הדבר מתבקש. אין כל תועלת בפתרון כזה שיהיה חלקלק או בלתי יציב. על כן, חשוב להקפיד תמיד על בחירה בפתרון שכולל משטח יציב, לא חלק ונוח לשימוש. 

כדאי לשים לב לאורך הדרוש לכם. יש בנמצא רמפות קצרות למדי לצד רמפות ארוכות. הבחירה תהיה בהתאם למהות השימוש וכמובן בהתאם לסוג הרכב – רכב פרטי, רכב מסחרי, רכב הובלות, משאית וכן הלאה. אגב, אם מחפשים את הפתרון החכם והקל ביותר, כדאי להכיר את הרמפה שעשויה משילוב של סיבי פחמן. החומר החזק הזה הוא גם קל להפליא ומתאים לכל שיפוע רצוי. 

פתרונות ללא צורך בהתקנה 

יש בנמצא רמפות שאותן מתקינים ומחברים בחיבור של קבע. אבל יש בנמצא גם פתרונות מסוג אחר. אם אתם צריכים רמפה לרכב תוכלו לשקול בחיוב רכישה של דגם מתקפל, נייד שלא מצריך הרכבה. בכך, חוסכים כסף וניתן להשתמש באותו מוצר גם אם מחליפים את הרכב. זה נוח מאוד ולא צריך להתפשר גם בהיבט היישומי והבטיחותי. 

 

שני סוגים של רמפה לרכב (לנכים) 

שיעור הנכים אשר מתניידים כיום באמצעות רכב נמצא בעליה מתמדת. הם מגיעים כך למקומות עבודה, לבני משפחה, לחברים וטיולים. בין היתר, הדבר מתממש בזכות רכבי נכים ואביזרים ייעודיים המסייעים לשליטה בהגה (כדוגמת תפוח הגה) וכן אמצעים להעלאת נכים לרכבי הסעות ייעודיים. חשובים למשל אמצעים כדוגמת רמפה לרכב. הפעם נכיר שני סוגים של רמפות שמאפשרות כניסה לרכב עבור נכים אשר משתמשים בכיסאות גלגלים. 

 

רמפה לרכב עם חיבור קבוע 

סוג אחד של רמפה לרכב הינו כזה המצויד בחיבור קבוע. לצד החיבור הקבוע, מצוידת הרמפה במנגנון שמאפשר קיפול כאשר הרכב נמצא בזמן נסיעה. למי הרמפה הזאת מתאימה? בין היתר, הוא מתאימה מאוד להתקנה עבור רכבי הסעה המיועדים לנכים. היא גם מתאימה למשל לצורך התקנה באמבולנסים וכן גם ברכבים פרטיים שבהם מסיעים נכים או שנכים נוהגים בהם בעצמם.  

 

רמפה ללא חיבור קבוע 

לצד רמפה המחוברת לרכב בחיבור קבוע, יש בנמצא גם דגמים אחרים. למשל רמפה ללא חיבור קבוע. כלומר, ניתן לשלוף אותה, לפרק אותה ולהוציא אותה מהרכב. הרמפה הזאת מתאימה מאוד לרכבים שבהם לפעמים עושה שימוש אדם נכה אך גם נעשה בהם שימוש נוסף. מתאים מאוד כאשר מחליפים רכב מסוג אחד, ברכב מסוג אחר. ניתן לעשות שימוש באותה הרמפה בלי שצריך לנקוט צעדים מסובכים או לקנות ציוד חדש כשעוברים בין רכבים שונים. 

 

איך בוחרים רמפה 

חשוב לבחור את הרמפה בהתאמה לסוג הרכב שבו עושים שימוש. יש לשים לב שבוחרים במוצר איכותי, המיוצר מחומרים חזקים אך לא מסורבלים או כבדים. הכי טובים אלה הרמפות שכוללות מנגנון שמאפשר פתיחה וקיפול ללא קושי. עוד דבר ראוי לציון – תמיד יש לבדוק מהו המשקל שהרמפה יכולה לשאת. יש רמפות שיכולות לשאת משקל משמעותי ביותר, כלומר גם נכה גדול גוף ובעל כיסא גלגלים כבד יוכל לעבור מעל רמפה כזאת ללא חשש. 

אין זו משימה פשוטה למצוא רמפה לרכב מאיכות גבוהה אם לא יודעים למי לפנות. פתרונות מעולים לרשותכם מבית הידרופיקס. פתרונות באיכות גבוהה, חומרים עמידים וייצור בתקנים מחמירים. לרשותכם רמפות לצד מוצרים רבים אחרים. 

 

 

מעוניינים בקבלת יעוץ חינם?
מלאו את פרטיכם ונחזור אלכם בהקדם האפשרי