להשארת פרטים

מונית לנכים

משרד התחבורה פתח במבצע של הכנסת שירות של מוניות מונגשות לנכים. מספרן של מוניות המיועדות להסעת נכים מגיע בשלב זה ל 100 והן פרוסות בכל רחבי הארץ. המונית הייעודית פועלת בתעריף נסיעה רגיל ומספקת לנכים ובעלי מוגבלויות אפשרות לנסיעה נוחה ובטוחה. השירות קיבל תוקף של שר התחבורה שחתם על תקנה המאפשרת רכישת זכות ציבורית למונית במחיר מוזל באופן מיוחד למי שמפעיל מונית מונגשת לנכים.

 

מהפכת הנגישות בישראל

התקנה שנכנסה לתוקף החלה את הפריסה של מוניות לנכים, כאשר תאגיד התחבורה מפעיל 50 מוניות לכל הפחות המותאמות לנכים על כיסא גלגלים. התאגיד ישלם סכום של 10,000 ₪ עבור האפשרות והזכות להפעיל מונית מסוג זה, וזאת לעומת 244,00 ₪ להפעלת מונית רגילה. השירות הינו חלק מהמהפכה בתחום הנגישות לנכים במרחב הציבורי ומהווה צעד ביישומן של תקנות הנגישות בתחום התחבורה במדינת ישראל. מונית לנכים מממשת את זכותם של בעלי מוגבלויות לנהל שגרת חיים נורמלית וסדירה ככל אדם אחר. 

מונית לנכים | הידרופיקס

תנאים להפעלת מונית לנכים

הפעלת מונית לנכים מחייבת עמידה בסטנדרטים מיוחדים הכוללים: התקנת מתקן להרמת כיסא גלגלים, גילה של המונית לא יעלה על שלוש שנים, וכמו כן התאגיד יספק שירות זה בתוך 30 דקות מרגע הקריאה. נוסף על כך, יופעל מוקד טלפוני המספק שירות 7/24. משרד התחבורה בשיתוף עם עמותות נגישות ישראל פועל להכשיר רכזי נגישות בכל חברות המוניות וכן יעביר הדרכות וימי עיון בנושא.

 

פתרונות נגישות לנכים – שליחות ומעורבות בקהילה

הידרופיקס הינה חברה וותיקה ומובילה בתחום הנגשת רכבים לנכים ומתן פתרונות ייחודיים לצרכיהם של בעלי המוגבלויות בישראל. בנוסף, הידרופיקס מאבזרת מוניות נגישות וכבר הנגישה עשרות מוניות נגישות עד היום. אנו מתמחים בפיתוח פתרונות באבזור והתאמת רכבים לבעלי צרכים מיוחדים ורואים בעיסוק זה שליחות בעלת חשיבות ממעלה ראשונה. החברה פועלת ללא לאות להגברת המודעות לחשיבות נושא הנגישות לנכים. הידרופיקס מספקת פתרונות מקיפים וכוללים לצרכי הלקוח באופן אישי וזאת באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, ידע וניסיון מקצועיים. אנו מאמינים כי ניידות הינה זכות בסיסית לכל אדם ועושים כל שניתן על מנת להקל על חייהם של בעלי המוגבלויות בישראל.

 

אם עולות לכם שאלות תוכלו ליצור איתנו קשר כאן

 

 
מעוניינים בקבלת יעוץ חינם?
מלאו את פרטיכם ונחזור אלכם בהקדם האפשרי