להשארת פרטים

קצבת ניידות – מה חשוב לדעת

 

כל אדם אשר יכולת הניידות שלו נפגעה כתוצאה ממצבו הבריאותי זכאי לקצבאות שונות, ובין היתר גם קצבת ניידות.

הגובה של קצבת הניידות יהיה תלוי במידה רבה ברמת הפגיעה, כך שיש אנשים אשר הניידות שלהם מוגבלת לגמרי וכחלק מכך הם יהיו זכאים למאה אחוז של קצבת הניידות. לעומת זאת, גובה הקצבה המינימאלי יינתן למי שמוגדר כבעל שיעור של 40 אחוז מוגבלות בניידות, כאשר בין שני המקרים הללו יש עוד תשעה קטגוריות שכל אחד מהם יזכה בגובה קצבה שונה. 

קיימים מצבים בריאותיים שונים אשר מגדירים את שיעור קצבת ניידות ובין היתר: בעיות כלי דם, מחלות נוירולוגיות, בעיות אורתופדיות שונות וכדומה. חשוב לציין שלצד הקצבה עצמה, הזכאים יקבלו גם הטבות נוספות כמו פטור מאגרת רישוי, תו נכה וכדומה.

 

קצבת ניידות – מי זכאי לקבלת הקצבה?

בכדי לקבל קצבת ניידות יש צורך לעמוד בתנאים מסוימים ובין היתר: תושבי ישראל מגיל 3 עד גיל 67, כאלה אשר עברו ועדה רפואית מטעם משרד הבריאות אשר קבעה להם אחוזי נכות. כאלה אשר נקבעו להם שיעור מינימאלי של 40 אחוז מוגבלות בניידות (במידה והם בעלי רישיון בתוקף) או מינימום של 60 אחוז מוגבלות בניידות (במידה והם אינם בעלי רישיון נהיגה בעל תוקף). חשוב לציין שישנם מקרים בהם הזכאות תהיה גם לקצבת שירותים מיוחדים ולכן, כדאי לבדוק גם את הנושא הזה בעת בירור הזכויות עבור המוגבלים בניידות. 

קצבת ניידות - מה חשוב לדעת

קבלת מלוא הזכויות

כל מי שסובל מפגיעה ביכולת הניידות הנובעת מתאונה, מחלה או בעיה בריאותית אחרת, חשוב שידאג למצות את מלוא הזכויות המגיעות לו כאשר השלב הראשון בדרך למיצוי הזכויות עובר בהיכרות ומודעות לאותן הזכויות.

יש אנשי מקצוע מנוסים אשר יכולים לסייע בכך ולהעניק את כל המידע לגבי הדרך באמצעותה ניתן לממש את הזכויות השונות וביניהן גם כל מה שקשור לנושא של קצבת ניידות. 

לפרטים נוספים לגבי הזכויות השונות ולגבי התהליך אותו יש לעבור על מנת לקבל את קצבת הניידות, כמו גם לממש את כל שאר הזכויות, מוזמנים ליצור קשר כבר היום עם חברת הידרופיקס – פתרונות ניוד. 

 

קצבת ניידות – מה זה?

חברת הידרופיקס היא החברה המובילה בישראל לאבזור של רכבים של אנשים בעלי נכויות שונות. אבזור רכב לבעלי נכות זה דבר חשוב מאוד וזה יכול לאפשר להם ליהנות מאיכות חיים טובה יותר וניידות קלה יותר. החברה שלנו אמינה, מקצועית ואיכותית מאוד. נכים רבים מקבלים קצבת ניידות שנועדה לאפשר להם לרכוש אביזרים כמו כלי רכב מיוחדים או עזרים אחרים שיקלו על הניידות שלהם בחיי היומיום. קצבה זו חשובה מאוד והיא יכולה לאפשר לנו לשפר את איכות החיים של בעלי נכות רבים.

קצבת ניידות – מי זכאי לקבל אותה?

קצבת ניידות היא קצבה שניתנת לבעלי נכות גבוה שלא מסוגלים להתנייד לבד בכוחות עצמם. הקצבה יכולה לסייע במימון של קביים, כיסאות גלגלים, רכבים מיוחדים, נהגים, הסעות ועוד..., שנועדו לשפר את איכות הניידות וקלות הניידות של אנשים בעלי נכות גבוה. קצבת ניידות יכולה להינתן לא רק לנכים בגפיים אלא גם לחולי סרטן, ילדים ומבוגרים שיש להם בעיות תקשורת ועוד... . כאשר אנחנו רוצים לשפר את איכות החיים של בעלי נכויות רבים כדאי לנו לדאוג שהם יקבלו את כל הקצבאות שהביטוח הלאומי והמדינה יכולים לתת להם.

קצבת ניידות – למה חשוב לאבזר רכב במיוחד לבעלי נכויות?

קצבת ניידות שניתנת על ידי המוסד לביטוח לאומי יכולה לסייע לנו לאבזר רכב מיוחד לבעלי נכויות. בעלי נכויות שונות זקוקים לרכבים מאובזרים באביזרים ועזרים שונים בין אם בשביל שיוכלו לנסוע ברכב כאשר הם יושבים בכיסא הגלגלים שלהם ובין אם בשביל שיוכלו לנהוג ברכב בלי שימוש ברגליים או בידיים. רכבים אלו יקרים מאוד אך המדינה מטילה עליהם הנחות מס גבוה מאוד שמאפשרת לנכים לרכשו רכבים במחיר זול יותר.

בסופו של דבר קצבת הניידות היא דבר חשוב מאוד ואסור לזלזל בו. אם יש לנו קרוב משפחה שיש לו נכות קשה שמפריעה לניידות שלו כדאי לנו לסייע לו לקבל קצבת ביטוח מביטוח לאומי שתכלול גם קצבת ניידות וקצבאות נוספות אליהם הוא זכאי לפי אחוזי הנכות שנקבעו לו ולפי אחוזי כושר העבודה שלי כפי שקבע המוסד לביטוח לאומי.

 

צרו איתנו קשר כעת >>

מעוניינים בקבלת יעוץ חינם?
מלאו את פרטיכם ונחזור אלכם בהקדם האפשרי