להשארת פרטים

שיפור איכות החיים של ציבור הנכים בישראל - תהליך החלפת רכב נכה

מוגבל בניידות הזקוק לכיסא גלגלים זכאי בהתאם למקרה ולאחוזי הנכות שנקבעו לו לרכב רפואי אשר נועד לסייע בתהליך השיקום וליהנות מרכב המותאם למוגבלותו ומאפשר לו כושר התניידות. חלק מהנכים זכאים לרכב רפואי וכן להשתתפות בהוצאות החזקת הרכב. זכאות לרכב רפואי נועדה להקל על שגרת חיי הנכה והיא מתקבלת על סמך הצגת המסמכים והאישורים הנדרשים בהתאם לנסיבות הרפואיות האישיות. אגף השיקום מסייע ברכישת רכב ייעודי וכן מקל על תהליך החלפת רכב נכה באמצעות הטבות וסיוע במימון.

 

תהליך החלפת רכב נכה – זכאות, הטבות ומיצוי זכויות

זכאות לקבלת רכב רפואי ניתנת גם לתקופות נכות זמניות, כאשר הזכאות אינה למי שנכותו אינה עולה על תקופה של שנה. תהליך החלפת רכב נכה מתבצע אחת ל-3.5 שנים ועד לחודשיים לפני סיום מועד התקופה שנקבעה כחלק מאישור אחראי רכב רפואי. עם סיום מועד הזכאות לרב נכה, רשאי הנכה להמשיך ולהחזיק ברכב אשר בבעלותו, כאשר לאחר חמש שנים הוא ראשי למכור את הרכב ללא החזרת המסים למדינה. תהליך החלפת רכב נכה יכול להתבצע בסיוע של חברה מקצועית המתמחה בתחום. חברות אלה מתמחות בהתאמת הרכב באופן אישי לצרכי הנכה וכן מספקת מענה ופתרונות לכל סוגי המוגבלויות.

 

ליווי וייעוץ מקצועי בתהליך החלפת רכב נכה

הידרופיקס הינה חברה מובילה בתחום אבזור והתאמת רכבים לנכים ומסייעת בליווי וייעוץ מקצועי של תהליך החלפת רכב נכה לשם מיצוי וקבלת כל ההטבות, ההקלות והזכויות הקבועות בחוק וזאת מול המוסדות והגופים הרלוונטיים. אנו רואים בעיסוקנו שליחות ומעורבות בקהילה במטרה להגביר את המודעות לצרכי אוכלוסיית הנכים בארץ ולשפר את הנגישות לטובת ציבור הנכים. הידרופיקס גאה לצעוד ולהוביל מבחינה טכנולוגית ולשרת את ציבור הנכים בעזרת טכנולוגיות ופתרונות ייחודיים וחדשניים על מנת להקל ולשפר את איכות חיי הנכים בישראל.

תהליך החלפת רכב נכה

מעוניינים בקבלת יעוץ חינם?
מלאו את פרטיכם ונחזור אלכם בהקדם האפשרי