להשארת פרטים

תו חניה לנכה

תו חניה לנכה נועד לאפשר חניית רכב במקומות המיועדים ומסומנים לחניית נכים. כל בעל תו חניה לנכה רשאי להחנות רכבו גם במקומות בהם אין היתר חנייה לרכבים אחרים וזאת בתנאי כי בסביבה אין מקומות חנייה אחרים וכי הוא אינו מהווה סכנה או הפרעה להולכי הרגל או לתנועת רכבים בכביש. אדם אשר הוכר כנכה והינו בעל אחוזי נכות בניידות אשר מזכים אותו בקצבת ניידות, זכאי לקבל תו חניה לנכה מהמוסד לביטוח לאומי. התו מיועד עבור מי שהינו מוגבל בהליכה או שנאלץ להיעזר בכיסא גלגלים והוא מאפשר חניה במקומות המיועדים לכך.

 

מי זכאי לתו חניה לנכה?

בשנת 2005 נקבע כי נכים בעלי תו חניה הינם פטורים מתשלום עבור חניה וזאת במקומות בהם הגישה לנכים מתאפשרת באמצעות מקומות החנייה הספציפיים הללו בלבד. הזכאות לתו חניה מתקבלת במקרים הבאים:

• אדם שמוגבל בהליכה וזקוק לכיסא גלגלים לשם התניידותו. 

• הורים לילדים בעלי מוגבלות זכאים לתו חניה אף הם. תו זה נועד לאפשר הסעה של הילד.

• ילד נכה או אדם בוגר בעל דרגת נכות רפואית של לפחות 60% אשר התנועה שלהם ללא רכב מהווה סכנה למצבם הבריאותי.

• אדם עיוור בעל תעודת עיוור המוכרת על ידי משרד הרווחה.

• תו החניה לנכה שניתן עבור רכב, מחייב שהרכב יהיה זמין באופן תמידי.

• על הנכה להציג אישור אודות נכותו ממשרד הביטחון, מאגף השיקום של משרד האוצר או אישור רפואי המציין את הנכות מטעם משרד התחבורה.

 

הסבר על תו חניה לנכה | הידרופיקס

פתרונות נגישות לנכים

הידרו פיקס הינה חברה מובילה בתחום אבזור והתאמת רכבים לנכים. החברה פועלת החל משנת 1976 והינה חלוצה בתחום זה בישראל. אנו מספקים התאמה אישית של רכבים לצרכי הנכה וכן אביזרים להסעות נכים. אנו גאים לספק פתרונות ייחודיים המהווים מענה כולל ומקיף לכל סוגי המוגבלויות. חברת הידרופיקס רואה בעיסוקה שליחות ופועלת להגברת המודעות לגבי חשיבות הנגישות לנכים. החברה מהווה חוד חנית בתחום אבזור והתאמת רכבים לבעלי מוגבלויות וזאת בעזרת טכנולוגיות מתקדמות של היצרנים המובילים בעולם.

 

זקוקים לאבזור לרכב? צרו איתנו קשר כעת

 
מעוניינים בקבלת יעוץ חינם?
מלאו את פרטיכם ונחזור אלכם בהקדם האפשרי